Színek világa és az öltözködésünk

Színek világa és az öltözködésünk

Amikor valakivel kapcsolatba kerülünk, kinézetével azonnal információkat „közöl” önmagáról a nélkül is, hogy direkt módon beszélne róla. Mindezt tudatalattink megérti, hiszen az információközlés szimbolikus formában történik. Mindannyian megjelenítjük önmagunkon az éppen aktuális lelki megnyilvánulásainkat. Ennek egyik eszköze a ruhaviseletünk. Amit fölveszünk, az aktuális lelki világunkról és megéléseinkről árulkodik, ezzel is jelezve, hogy egy adott napon mi lesz számunkra fontos, mit tartunk elsődlegesnek. Ruhaválasztáskor többnyire az ösztöneink vezérelnek, ezért sem fogunk tudni mást viselni, mint amilyenek vagyunk. Tudatos választással természetesen erősíthetjük a bennünk meglévő energiák kifelé áramlását, de becsapni nem tudjuk önmagunkat és másokat sem, mert hiába szeretnénk például egy szimbólumot elrejteni akkor, ha az éppen megnyilvánulásra törekszik. Ezért, ha a ruhaválasztáskor tudatosan például egy színt nem szeretnénk magunkon tudatosan megjeleníteni, viszont annak a színnek az energiája ott munkálkodik bennünk, akkor az meg fog jelenni formában, nyakkivágásban, anyagban, mintában, kiegészítőben és így tovább. Ennél fogva, aki felé azt az energiát közvetítenünk kell, az meg fog történni, mert az a személy észre fogja venni azt, a legapróbb részletben is, amit mi nem szerettünk volna hangsúlyozni. Például a piros szín a Mars szimbólumait képviseli, de ha ezt nem szeretnéd, hogy a veled kapcsolatba kerülők lássák, ezért piros helyett fölveszel inkább egy fehér felsőt. Csakhogy az a felső V nyakkivágású lesz, vagy éppen zipzáras, esetleg más színnel kombinálva csíkos, amely ugyanazt a Marsikus megnyilvánulást fogja kifejezni, mint a piros felső. Ezért a másik ember ezt fogja azonnal észrevenni, amikor veled kapcsolatba kerül és nem a felső színét.

Mindig magunkon viseljük önmagunkat, ennél fogva jelen élethelyzetünket, sőt, aktuális jövőbeli lehetőségeinket, megéléseinket is. Megjelenésünk „térképként” szolgál a velünk kapcsolatba kerülő tudatalattijának. Minden ember azonban mást vesz észre annak megfelelően, hogy milyen jellegű kapcsolatba kerül velünk. Mást emelne ki a barátunk, mást a boltos, akinél vásároltuk a reggelinket, vagy mást a párunk, mégis ugyanabban a ruhakombinációban találkoznak velünk. Ugyanazt viseljük, mégis mást és mást közlünk. Vannak azonban alapvető szimbólumok, melyekről érdemes tudni mit mutat, hogy magunk is tudatosítani tudjuk, pontosan mit szeretne tudatalattink közölni a világgal, mit érdemes még inkább előtérbe helyezni egy – egy napon és szituációban, illetve mit nem.

Nézzük a színeket, az azokkal megegyező szimbolikus megjelenítést és a jegyet, melyhez tartoznak, az elemet, amelyet (amelyeket) képviselik, a napot, melyekhez szimbolikusan tartoznak illetve elsődleges üzenetüket, ha a színnel önmagunkon viselve azonosulni tudunk:

 

Sárga, arany – Nap – Oroszlán – tűz elem – vasárnap: az életerő, büszkeség, nagyvonalúság, központiság, vezető szerepek megjelenítője, emellett férfias megnyilvánulásokat hordoz. Öltözködésben a színt helyettesítheti a kör alakú nyakkivágás, az értékes, alkalmi darabok, az arany, gyémánt kiegészítők.

 

Fehér, ezüst – Hold – Rák – víz elem – hétfő: a lélek, intuíció, álmok, nőiesség, termékenység, befogadás, szeretet, érzelmi értékek, megjelenítője, a család és az ebben betöltött szerepek, gondoskodás erősítője. Öltözködésben a színeit helyettesítheti a csónak nyakkivágás, a könyékig érő ruhadarabok, illetve a szoknyaviselet, amely térd alatt ér. Kiegészítőkben megjelenhet a holdkő, hegyikristály, a fehér gyöngy.

 

Színes (tarka: legalább 3 szín egy felületen), barnássárga – Merkúr – Ikrek – levegő elem – szerda: a kapcsolatok, kommunikáció, mozgékonyság, közvetítés, könnyedség, kíváncsiság, élénkség megjelenítője, a „gyermeki én” emellett a tanulás, fejlődés szimbólumát is hordozza. Öltözködésben a színeket helyettesíthetik a rövid ujjú, vállat részben szabadon hagyó ruhadarabok, és az egyéb tarka kiegészítők, az apró minták.

 

Egymást fedő színek, mint kékesszürke, khaki, halványsárga, mustársárga – Merkúr – Szűz – föld elem – szerda: az értelem, megismerés, tapasztalatszerzés, elemzés, logika, racionalitás és kritika segítői, emellett a rendszerezés és az elemzés erősítői. Öltözködésben az említett színeket helyettesítheti a térdig érő szoknya, a konzervatív szabású ruhadarabok, a magasított, de a nyakat nem fedő nyakrész. Kiegészítőkben a szürkés vagy szolid kiegészítők is megjelenhetnek.

 

Föld színei, mint barna, barackvirág, narancssárgás árnyalatok, meleg zöld és az őszi színek  – Vénusz – Bika – föld elem – péntek: a földi javak, anyagiak, birtoklás, kötődés, kényelem, nyugalom segítői, emellett az állandóság, stabilitás erősítői lehetnek ezek a színek. Öltözködésben a puha, meleg ruhadarabok, mint moher, illetve a nyakat érő, magasított felsőrészek helyettesíthetik. Kiegészítőkben hangsúlyosak a sálak, különösen a fenti színekkel, illetve a jade kőből készített ékszerek.

 

Pasztellszínek, mint hamvas barack, halványbarna, halványzöld, halványkék, vajszín, rózsaszín – Vénusz – Mérleg – levegő elem – péntek: a szépség, harmónia, érzelmek, béke, szeretet, elfogadás megjelenítői, emellett a diplomáciai érzék, igazság, egyenlőség erősítői. Öltözködésben helyettesíthetik ezeket a színeket az aktuális trendet követő ruhadarabok, az igazán nőies, harmóniát sugárzó darabok, illetve a derekat és csípőt igazán kiemelő szabás. Kiegészítőkben megjelenhetnek az övek, és a rózsakvarc viselése.

 

Vörös, piros – Mars – Kos – tűz elem – kedd: az energia, lendület, akaraterő, vágyak, tettrekészség kifejezője, ennél fogva kezdeményező, irányító szerepeket hordoz, az egó erősítője. Öltözködésben a színt helyettesíthetik a „V” nyakú blúzok, szétnyitott vagy részben kigombolt ing, zakó, és a hosszanti csíkozású ruhadarabok. Kiegészítőkben megjelenhetnek a hosszúkás formájú, nyílhegyre emlékeztető ékszerek, a vasból készített kiegészítők.

 

Vörös és fekete kombinációja, illetve a vérvörös – Mars, Plútó – Skorpió – víz elem – kedd: a vágyak, szenvedélyek, szerelem, szexualitás, esetleges elfojtások megjelenítője, illetve a bujaság és titkok erősítője. Öltözködésben a színkombináció vagy a vérvörös helyett megjelenhetnek a mélyen dekoltált, erotikus ruhadarabok, az áttetsző kelmék, a rubinnal, hematittal vagy gránittal kombinált ékszerek és kiegészítők.

 

Bíbor, mélykék, narancs – Jupiter – Nyilas- tűz elem – csütörtök: a szerencse, növekedés, bőség, nagyvonalúság, nemes lelkűség, lojalitás, etika megjelenítői, illetve a hit és igazság erősítői. Öltözködésben az említett színeket helyettesíthetik a bővebb ruhadarabok, a nagy minták, a combban bővebb nadrágok, a zafír ékszerek.

 

Ibolyakék, püspöklila, türkiz, tengerzöld – Jupiter, Neptun – Halak – víz elem – csütörtök: a jóindulat, odaadás, együttérzés, erkölcsösség, egyetemes szeretet megjelenítői, illetve a hit és szellemi kiteljesedés erősítői. Öltözködésben a színeket helyettesíthetik a „zsák” ruhák, bokáig érő szoknyák és ruhák, a türkiz, kalcedon, tűzopál felhasználásával készült ékszerek.

 

Fekete, éj kék – Szaturnusz – Bak – föld elem – szombat: a felelősség, határozottság, törvény, egyszerűség, zárkózottság, fegyelem, szorgalom megjelenítői, mindemellett a feladatok és a keretek fölvállalásának erősítői. Öltözködésben ezeket a színeket helyettesíthetik a puritán, régies vagy egyszerű ruhadarabok, a zárt felsőrészek, illetve megjelenhetnek a bőrből készült kiegészítők, csontok fölhasználásával vagy ónixszal készült ékszerek.

 

Ellentét színpárok, mint fekete – fehér, piros – kék, neon színek – Szaturnusz, Uránusz – Vízöntő – levegő elem – szombat: az extravagancia, határtalanság, különcség, lázadás, függetlenség, erős kapcsolatorientáltság, ötletesség, kreativitás, újítás megjelenítői, illetve a szabadság, és változtatási törekvések erősítői. Öltözködésben ezeket a színeket helyettesíthetik a különleges, figyelemfelkeltő ruhadarabok, absztrakt minták. Emellett érdekes kiegészítők, nem a megszokott helyen viselt ékszerek, testékszerek jelképezhetik még az ide tartozó színeket.

 

A színeket előnyben részesíthetjük a hozzájuk rendelt napon, hiszen a ruhával és annak színével együtt egyszerűbben föl tudjuk venni a naphoz tartozó elveket, tevékenységeket. Amennyiben egy adott szimbólumcsoporttal „probléma” adódik, a többi, hozzá tartozó analógia is kibillenhet. Ez tükröződhet a színekkel való azonosulás problémáiban is. Pl. ha valaki fölvesz egy sárga pulóvert, de problémája van a Nap szimbólumcsoportjával, például nem tud központi szerepbe kerülni, akkor ez a sárga pulóver viselésében is vissza fog köszönni például úgy, hogy elszakadhat, foltos lehet vagy csak egyszerűen kényelmetlenül érzi magát benne.  Ne feledjük, amit viselünk, az énünk és élethelyzetünk kivetülése lesz.

A színeket használva és alkalmazva helyrebillenthetjük egyensúlyunkat, hiszen terápiás célból is alkalmazhatjuk. A ruha bentről kifelé mutató szimbólum, de a színek erejét kívülről befelé hatva is fölhasználhatjuk. Ilyen lehet, amikor célzottan egy adott színnel vesszük körbe magunkat. 

[fblike]

Szólj hozzá!

Milyen az ideális testsúly? Gondolatok a fogyókúráról….

Nem csak egyedi személyiségünket, hanem külső kinézetünket tekintve is egyéni adottságokkal rendelkezünk. Ezt azonban gyakran nem gondoljuk így, mert sokszor azt hisszük, mi vagyunk mások, (kövérek, túl vékonyak, túl magasak, kevésbé mutatósak, stb.) kilógunk a sorsból, amin javítanunk szükséges. Miért gondolkodunk így? Mert élünk egy társadalomban, amely elsősorban a médián és más orgánumokon keresztül meghatározza ... Olvass továbbMilyen az ideális testsúly? Gondolatok a fogyókúráról….

Close